Torek, 15 marca 2022
  1 odgovori
  5.4 tisoč obiskov
0
Glasov
Razveljavi
Hi Guys,

Potrebujem pomoč naše skupnosti pri projektu. Prosim pomagaj mi :)

Tema: Vnos podatkov za pacienta.

Delam v bolnišnici in moram voditi evidenco zdravil, ki jih dam določenemu bolniku.

Na primer:

Pacientu ID 1234 so izdali 10 tablet amoksicilina, 20 tablet paracetamola in 5 tablet levocetirizina.
Pacientu ID 5678 so izdali 15 tablet amoksicilina, 5 tablet deksametazona in 2 tableti albendazola.

In 500-700 bolnikov na dan jih je všeč.

Zdaj želim na koncu dneva dobiti bazo podatkov, ki mi lahko pove, kako je bolnik pametno užival in specifično porabo zdravil, tako da lahko ob koncu dneva vodim evidenco o istem.

Tehnično nisem tako zelo dober, vendar upam, da boste razumeli mojo bolečino in mi pomagali z Excelovim modulom ali podobnim orodjem za vnos podatkov, da me rešite iz te težave.

ps imam v roki cca 300 zdravil.
Pred 2 leti
·
#2527
0
Glasov
Razveljavi
Živjo anonimna punca,

Če želite to narediti, lahko naredite tabelo za beleženje na dan, kot je prikazano na spodnji sliki:
tabela.png
Opomba: številke so primeri, zato jih ne kopirajte.

Ko dokončate podatke (ime in ceno) o vseh zdravilih in bolnikih, jih najprej naredite kopijo. Nato v celico I3 (v tem primeru) vnesite formulo: =SUMPRODUCT($B$2:$H$2,B3:H3); vstopi =SUM(B3:B11)*B2 v celici B12 (v tem primeru).
Upoštevajte, da se morate spremeniti $B$2:$H$2, B3: H3 in B3: B11 glede na dejanske razpone v vaši tabeli. (Znaki za dolar, dodani referenci obsega, ga naredijo absolutnega, zato jih ne izbrišite.)

Ko vnesete dve formuli, povlecite ali kopirajte celico I3 v spodnje celice, povlecite ali kopirajte celico B12 v desne celice.

Nato lahko zabeležite dan in vidite, da se poraba samodejno posodablja.

Upam, da vam to lahko pomaga.

Amanda
  • Stran:
  • 1
Za to objavo še ni odgovorov.