Sreda, 29 junij 2022
  13 odgovori
  5.2 tisoč obiskov
0
Glasov
Razveljavi
Zdravo,

Poskušam poslati e-pošto na podlagi posredne spremembe vrednosti celice (npr. > 7), s priponko e-pošte in posebnim sklicem celice na spremenjene celice v mojem telesu izhodne pošte. Na podlagi meril imam znižano posredno spremembo vrednosti celice. Vendar dobivam napako 424, ko poskušam nastaviti spremenljivko za klicanje naslova celice v mojo e-pošto. Ali lahko pomagate? Čutim, da sem blizu.

Dim xRg As Range
Dim xRgSel As Range
»Nastavi obseg in cilj
Zasebni poddelovni list_Spremeni (ByVal Target As Range)
Dim xRgPre As Range
On Error Resume Next
Če je Target.Cells.Count > 1, potem Exit Sub
Nastavite xRg = obseg ("Q2:Q43")
Nastavite xRgPre = xRg.Precedents
Nastavi xRgSel = preseči (cilj, xRg)
ActiveWorkbook.Save
Če je xRg.Value > 7 Potem
Pokličite Mail_small_Text_Outlook
ElseIf (Not xRgPre Is Nothing) In (Intersect(Target, xRgPre).Address = Target.Adress) Potem
Konec Če
Konec Če
End Sub
Sub Mail_small_Text_Outlook()
Zatemnite xOutApp kot objekt
Zatemni xOutMail kot objekt
Zatemni xMailBody kot niz
Nastavi xOutApp = CreateObject("Outlook.Application")
Nastavi xOutMail = xOutApp.CreateItem(0)
xMailBody = "Pozdravljeni, celice(e)" & xRgSel.Address(False, False) & _
" v delovnem listu '" & Me.Name & "' so 3 dni po vnosu" & vbNewLine & vbNewLine & _
"Prosimo, preglejte in se obrnite na potencialne stranke" & vbNewLine & _
"Hvala vam"
On Error Resume Next
Z xOutMail
.To = ""
.CC = ""
.BCC = ""
.Subject = "Dnevi od vnosa svinca"
.Telo = xMailBody
.Attachments.Add (ThisWorkbook.FullName)
.Prikaži 'ali .Pošlji
Končaj s
Ob napaki Pojdi na 0
Nastavite xOutMail = Nič
Nastavite xOutApp = Nič
End Sub


Hvala!
Zdravo,

Ko se prikaže napaka 424, kliknite razhroščevanje in nato naredite posnetek zaslona najdene težave.
debug.png

Zagnali smo kodo, ki ste jo posredovali, in je dobro delovala, potem ko smo spremenili konec če spodaj do izhod sub.
sprememba.jpg

Ustrezno spremenite svojo kodo in jo poskusite preveriti, ali deluje, kot ste želeli.

Amanda
1 letom
·
#2843
0
Glasov
Razveljavi
Hvala, Amanda! Vendar še vedno dobivam sporočilo o napaki in poziv ne ponuja možnosti »debug«. Sem dokaj nov v VBA, je morda kriv moj zamik? Vidim, kako deluje na vašem koncu. Poskušal sem naložiti posnetek zaslona, ​​vendar težko dobim odgovor na sporočilo (dolgo časa se nalaga, samo opozorilo).
Zdravo Ryan, ali si spremenil samo prečrtano? konec če do izhod sub? (Opazil sem, da je na posnetku zaslona tipkarska napaka (eixt), oprostite za to.)
Če je odgovor da, ali lahko priložite Excelovo datoteko, v katero ste uporabili kodo?

Amanda
1 letom
·
#2847
0
Glasov
Razveljavi
Hvala, Amanda! Vendar še vedno dobivam sporočilo o napaki in poziv ne ponuja možnosti »debug«. Sem dokaj nov v VBA, je morda kriv moj zamik? Vidim, kako deluje na vašem koncu. Poskušal sem naložiti posnetek zaslona, ​​vendar težko dobim odgovor na sporočilo (dolgo časa se nalaga, samo opozorilo).


Zdaj ga lahko poskusite objaviti s priponkami. :)
1 letom
·
#2858
0
Glasov
Razveljavi
Živjo Amanda, opravičujem se za zamudo, spremenil sem End if v Exit Sub. Vendar iz nekega razloga ne morem dodati datoteke excel ali posnetkov zaslona – ne morem odgovoriti s prilogami. Datoteke excel vseeno nisem mogel dodati, ker je datoteka xlsm in ni podprta za nalaganje datotek. Lahko klepetamo po e-pošti?
1 letom
·
#2859
0
Glasov
Razveljavi
Živjo Amanda in ExcelFan, opravičujem se za zamudo, spremenil sem End if v Exit Sub. Vendar iz neznanega razloga še vedno ne morem dodati datoteke excel ali posnetkov zaslona – ne morem odgovoriti s prilogami. Datoteke excel vseeno nisem mogel dodati, ker je datoteka xlsm in ni podprta za nalaganje datotek. Vseeno lahko klepetamo po e-pošti? Tako lahko posredujem datoteke
1 letom
·
#2861
0
Glasov
Razveljavi
Živjo Amanda, opravičujem se za zamudo, spremenil sem End if v Exit Sub. Vendar iz nekega razloga ne morem dodati datoteke excel ali posnetkov zaslona – ne morem odgovoriti s prilogami. Datoteke excel vseeno nisem mogel dodati, ker je datoteka xlsm in ni podprta za nalaganje datotek. Lahko klepetamo po e-pošti?


Zdravo,

Zakaj ga ne bi shranili kot zip ali rar?:)
1 letom
·
#2864
0
Glasov
Razveljavi
Na žalost ne morem objaviti nobene vrste datoteke, niti povezav. Obrnil sem se na podporo, a zdaj še odgovarjam. Nisem prepričan o vzroku, vendar se po pošiljanju stran samo naloži in ne pošlje. Preizkusil sem več brskalnikov, počistil predpomnilnik in več naprav :/

Cenim vašo pripravljenost pomagati! Na žalost trenutno ne morem posredovati datotek
Zdravo Ryan,

Hvala za povratne informacije. Preverili bomo, ali obstaja kakšna težava glede pripenjanja datotek. Zaenkrat pošljite datoteko na naslov

Amanda
Živjo Amanda!

To je Ryan4 iz ExtendOffice. Hvala, ker ste poslali svoj e-poštni naslov za pomoč pri reševanju moje težave. Odkar sem odkril vašo fantastično skupnost, nameravam biti aktiven član, zato upam, da bom sčasoma rešil težave z nalaganjem datotek!

Zaenkrat si oglejte priloženo datoteko tukaj. Posodobil sem kodo tako, da se glasi »Exit Sub« namesto »End if«, vendar še vedno prejemam napako brez možnosti odpravljanja napak. Lahko svetujete? Morda je to moja struktura ali zamik.

Še enkrat hvala za vašo pomoč!
Ryan

Zdravo Ryan,

Prejeto e-poštno sporočilo. Ker imajo morda še drugi uporabniki enako težavo, bom odgovoril tukaj.

Poskusite s spodnjo metodo:
1. Odprite Reference.
vba-reference.png

2. Preveri Knjižnica predmetov Microsoft Outlook 16.0. Opomba: Namesto 16.0 boste morda imeli 15.0, 14.0 itd.
vba-knjižnica.png

3. Zamenjajte spodnjo kodo
Dim xOutApp As Object
Dim xOutMail As Object

do
Dim xOutApp As Outlook.Application
Dim xOutMail As Outlook.MailItem


Poskusite zgornje 3 korake. Ker vaša vba na našem računalniku dobro deluje, je težko ponoviti težavo. Upajmo, da vam bo ta metoda pomagala!

Amanda
1 letom
·
#2887
0
Glasov
Razveljavi
Živjo Amanda, imam Microsoft Outlook 16.0 Object Library, vendar žal tudi to ni delovalo - imam novo napako, ki kaže na kodo težave. Zdi se, da Outlook.Application ni definiran tip - ali moram ustvariti zgodnjo vezavo, da kvalificiram predmet?

Hvala!

(ps spet ne morem poslati posnetkov zaslona/priponk – poslal bom po e-pošti, vendar lahko tukaj objavite tudi za skupnost.)
Zdravo Ryan,

Sporočilo prejeto. Vendar žal, ker koda deluje na naših računalnikih, si zdaj ne moremo zamisliti drugih rešitev za vas. :(

Glede posnetkov zaslona, ​​ali ste kliknili Naloži datoteke pod priloge polje in nato izberite datoteke, ki jih podpira forum?

Amanda
1 letom
·
#2902
0
Glasov
Razveljavi
Bummer :/ Zanima me, kaj bi to lahko bilo - poskusil se bom še malo poigrati s tem.

Glede datotek, to sem poskusil. Nalagam čisto v redu, a po preverjanju nisem robot in kliknem na odgovor. Stran se samo nalaga in nalaga, vendar nikoli ne pošlje. Lahko odgovorim brez prilog. Amanda, po e-pošti sem ti poslal priloge in knjigo.

Obvestil vas bom, če bom to rešil!
Vseeno hvala za vso pomoč :)

Ryan
  • Stran:
  • 1
Za to objavo še ni odgovorov.