Anonimni uporabnik
  Torek, 20 september 2022
  2 odgovori
  4.6 tisoč obiskov
0
Glasov
Razveljavi
Popoldan:

Izdelajte Excelov delovni zvezek (ne predlogo)
imajo 12 listov - 1 za vsak mesec, razdeljen na tedne od ponedeljka do petka
Imejte glavni list, ki sešteje številke iz vsakega tedna in jih postavi v celico na glavnem listu (pomislite na leto do datuma)
To deluje dobro

Poskušati:
Vzemite to številko na glavnem listu, ki se spreminja iz tedna v teden
To število delite s številko tedna (38, 39,40, XNUMX itd.)
in postavite to povprečje v celico v določenem mesecu za ta ustrezni teden. (tedensko povprečje)

Preizkusil sem skoraj vse, a vse, kar prikaže, je datum
tako da bom z uporabo splošnih sestavljenih številk uporabil obstoječo formulo
V vsakem tednu vsakega delovnega lista imam prazno celico, v katero je umeščena številka tedna. Za to vajo uporabljam 3.–7. oktober (pon-pet) 41. teden. Formula te celice »41. tedna« je: =WEEKNUM(B1,2, 1) (Vzame datum od B3, ponedeljek in določi številko tedna. Postavi ga v AXNUMX (lahko katero koli celico)
Oddajam tedenska poročila in zdaj želim imeti "povprečje"
Vzeti moram vsoto iz glavnega lista ='2022 Master'!B17 (B17 je celica, kamor gre številka, to je tekoča vsota za leto do danes,
to številko delite s številko tedna iz ustreznega tedna oktobra in vnesite izračun v O19 poleg določenega tedna.
Vse, kar dobim, je zmenek, ne glede na to, kaj sem poskusil

Za tiste, ki sledijo, bi bil naslednji teden 42, zato bi morali vzeti povečano vsoto z glavnega lista, deliti z 42 in postaviti
to v O44 in tako naprej. celica z rezultati je lahko kjer koli na strani.

Imate kakšno idejo, kako to narediti, ne da bi ponovno formatirali cel kup celic?,
Kako razdeliš 2 celici, ki imata v sebi formule za določitev vsote v drugi celici...

Hvala vnaprej
Zdravo,

Ali lahko priložite vzorčno datoteko? Da bomo bolje razumeli vaše vprašanje :)

Amanda
1 letom
·
#3082
0
Glasov
Razveljavi
Od leta do danes (Master) Total.png Tedenska datoteka list.png Od leta do danes (Master) Total.png Poskušal bom bolje razložiti, vključil sem 2 grafiki, tako da je mogoče dobiti splošno bistvo, kar je težko podati
grafika, ki mi je dovoljena ...
Tedenska grafika:
Datoteke se vsak dan postavijo v ustrezen stolpec (število datotek se dnevno spreminja)
Datoteke so vsak dan seštete v modri vrstici na dnu in postavljene v zeleno črto
Ob koncu tedna se seštejejo vse tedenske datoteke (številka pod zeleno na dnu) (52)
To število (52) se prenese in doda skupnemu znesku od leta do datuma na (glavni) list od leta do datuma
(To je dinamično in vsota glavnega lista (B17) se spreminja vsak dan)

Želim zagotoviti tedensko povprečje za določen teden (38,39,40 itd.)
in ga postavite poleg tedenske skupne vrednosti ali mesečne skupne vrednosti (postavitev celice ni pomembna, lahko je katera koli celica)
Torej formula, ko poskušate to narediti, je:

(B17 je številka celice, kjer je številka od leta do datuma na glavnem listu)
ko izberem prazno celico na tedenskem listu in uporabim formulo
='2022 Master'!B17/39 mora rezultat števila postaviti v celico
kolikor razumem, naj bi ta formula vzela veliko število na glavnem listu pri B17 in ga delila s številko tedna (39), da bi dobila povprečje za teden.

Vse, kar mi daje, je datum in niti ne današnji...

Tedensko povprečje je zdaj treba vključiti z vsakim tednom, tako da, če obstaja preprostejši način za to, potem sem na ušesih
neka formula, ki bo vzela številko datotek glavnega lista od leta do datuma in jo delila z ustreznim tedenskim številom (38, 39,40 itd.)
če moram to dati v celico za vsak teden, potem v redu, vendar sem mislil, da obstaja boljši način, ker vedno obstaja boljši način, kajne?
Trenutno VB ni možnost, tako da je za zdaj ročni .... Tedenska datoteka list.png
  • Stran:
  • 1
Za to objavo še ni odgovorov.