By rraushan2088@gmail.com v četrtek, 08. decembra 2022
Objavljeno v Excel
odgovori 3
všeč mi je 0
Ogledov 4.1K
Glasov 0
želim nastaviti formulo v excelu, katere podatki so spodaj, prosim, pomagajte mi nastaviti formulo ... priložil sem tudi excel list.
-------------------------------------------------- -------------------------------
DATUM RECV | RCV. CH. NE | RECV | DATUM RECV | RCV. CH. NE | RECV |
-------------------------------------------------- -------------------------------
02-avg | 1362 | 717 | 02-avg | 1366 | 612 |
-------------------------------------------------- -------------------------------

moji podatki so v stolpcih in želim datumsko skupno vsoto vrednosti "RECV" ...

prosim pomagaj mi
Zdravo,

Oprosti za pozen odgovor.

Ker so vaši podatki v stolpcih, boste morali nekatere formule ugnezditi skupaj:

V celici O4 je lahko formula: =SUM(SUM(FILTER(F4:F6,D4:D6=N4,0)),SUM(FILTER(I4:I6,G4:G6=N4,0)),SUM(FILTER(L4:L6,J4:J6=N4,0)))
V celici O5 je lahko formula: =SUM(SUM(FILTER(F4:F6,D4:D6=N5,0)),SUM(FILTER(I4:I6,G4:G6=N5,0)),SUM(FILTER(L4:L6,J4:J6=N5,0)))
V celici P4 je lahko formula: =TEXTJOIN(",",TRUE,TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(E4:E6,D4:D6=N4,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(H4:H6,G4:G6=N4,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(K4:K6,J4:J6=N4,"")))
V celici P5 je lahko formula: =TEXTJOIN(",",TRUE,TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(E4:E6,D4:D6=N5,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(H4:H6,G4:G6=N5,"")),TEXTJOIN(",",TRUE,FILTER(K4:K6,J4:J6=N5,"")))

Prosim poskusite.

Amanda
·
1 letom
·
0 Likes
·
-1 glasov
·
0 Komentarji
·
HI,
Hvala za vaš odgovor ... res super formula, ki jo uporabljate v njem .... vendar ni veliko bolj uporabna ... rešitev za to .... tukaj ne. stolpca ni določen..lahko se kadar koli poveča....in sekundarna različica je, da nihče ne uporablja ms office 360 ​​ali nadgrajene različice....tukaj imajo vsi samo ms office 2013 in v tem besedilu skupna formula ni na voljo .....zato predlagajte drugo formulo, ki je zmožna za ms 2013...
·
1 letom
·
0 Likes
·
0 Glasovi
·
0 Komentarji
·
Zdravo,

Če število stolpcev ni določeno, potem se bojim, da s formulami ne bo delovalo ...

Amanda
·
1 letom
·
0 Likes
·
0 Glasovi
·
0 Komentarji
·
Ogled celotne objave