By robertvarnam1 v torek, 04. januarja 2022
Objavljeno v Kutools za Excel
odgovori 1
všeč mi je 0
Ogledov 5.4K
Glasov 0
Ali obstaja funkcija Kutools za samodejno odstranjevanje sklicevanj v formulah na druge delovne zvezke? 
npr. spremeniti vsako referenco, ki je videti tako 
'[druga datoteka.xlsx]Ime delovnega lista'!$col$row

za to 
Ime delovnega lista'!$col$row


Sem nov v Kutools (všeč mi je) in ne najdem načina, kako to narediti, razen s precej ročnim iskanjem in zamenjavo.
Živjo robertvarnam1,

Žal takšne funkcije nimamo. Vendar pa z našimi Poišči in zamenjaj v več delovnih zvezkih funkcijo, lahko poiščete in zamenjate v več delovnih zvezkih in delovnih listih. Če želite to narediti, sledite spodnjim korakom:

1. Spodaj Kutools zavihek, kliknite Najdi Poišči in zamenjaj v več delovnih zvezkih.
2. Kliknite Zamenjaj zavihek, vnesite [*] v Našli kaj škatlo in pustite Zamenjaj z škatla prazna.
3. Izberite delovne zvezke in delovne liste s sklici v formulah na druge delovne zvezke, ki jih želite odstraniti.
     serijsko iskanje in zamenjava.png

4. klik Zamenjaj vse, boste videli, da so vsa imena delovnih zvezkov v formulah odstranjena.

Upoštevajte, da nimate drugih vrednosti, ki so priložene [] ki jih ne želite odstraniti. Če to storite, v Našli kaj polje, boste morali dodati dejansko ime delovnega zvezka, na primer [Knjiga1].

Za več podrobnosti o funkciji si oglejte to vadnico: https://www.extendoffice.com/product/kutools-for-excel/excel-find-replace-in-multiple-sheets-files.html#a3

Amanda
·
Pred 2 leti
·
0 Likes
·
0 Glasovi
·
0 Komentarji
·
Ogled celotne objave