By james.r.walker@gmail.com v petek, 06. decembra 2019
Objavljeno v Kutools za Excel
odgovori 0
všeč mi je 0
Ogledov 1.8K
Glasov 0
Podedoval sem preglednico za vzdrževanje. Avtor, ki tukaj ne dela več, ni uporabil nobenih imen, zato so celice naložene s formulami, kot so:
            =$C$69-$C$50-$C$51-$C$52-$C$53-$C$54-$Y75-$C$56-$C$57-$C$58-$C$59+$D$60+B$12

Prva stvar, ki sem jo naredil, je bila, da sem začel delati na kopiji preglednice. 
    1) Ustvaril nov stolpec z imenom, dodeljenim celici v vrstici, ki vsebuje celico. To omogoča ogled imen celic na prvi pogled.
    2) Ustvaril nov stolpec s funkcijo Excel FORMULATEXT, da si hkrati ogledate vrednost in formulo.

Celicam, uporabljenim v formulah, sem dodelil imena. Pri ustvarjanju nove formule celice je EXCEL uporabil njeno dodeljeno ime v formulah, ki se zdaj sklicujejo nanjo. Vendar stare formule, ki se nanašajo na novo imenovano celico, niso bile posodobljene. 

Dolgo časa sem iskal način za posodobitev starih formul z na novo dodeljenimi imeni. Vedno najprej poiščite Kutools in običajno ugotovite, da je to, kar želim, mogoče storiti s Kutools. V tem primeru obstaja Kutools "Pretvori reference formule", vendar pretvori: v absolutno: v relativno; V stolpec absolutno; in Za veslanje absolutno. Ni možnosti za pretvorbo v imena.

Končno sem opustil iskanje rešitve in ročno opravil vse iskanje in zamenjavo. Ko je bila opravljena vsaka zamenjava, so bili rezultati prikazani v stolpcu formule. Tako sem vedel za dodatne zamenjave, ki jih je treba še narediti. Trajalo je zelo dolgo, ker referenčni tipi celic niso bili skladni v formulah.

Vprašanje: Ali obstaja način za pretvorbo vseh sklicevanj na celice formule v na novo dodeljena imena z Excelom ali Kutools?

Predlog Kutools: Če še ni na voljo, ustvarite možnost Kutools »Pretvori reference formule«, da posodobite vse reference celic formule na njihova imena celic.






 
Ogled celotne objave