Sobota, 28 avgust 2021
  2 odgovori
  5.6 tisoč obiskov
0
Glasov
Razveljavi
Zdravo,
Briljantna funkcija za razdelitev podatkov na nove delovne liste. 
Včasih neskladno poimenovanje listov, ko izberete "Vrednosti stolpca" kot novo ime delovnega lista. Vrnitev na "list 1" itd. 
Kakšno je pravilo, ki to določa?
Ali obstajajo kakšne rešitve, tako da se razdeljeni podatki vsakič poimenujejo kot vrednost stolpca?
Najlepša hvala
Naomi
 
Pred 2 leti
·
#2284
0
Glasov
Razveljavi
Zdravo,
Hvala za povratno informacijo.
Dobro razmišljanje, razmislili bomo o izboljšanju v prihodnjih različicah.
1 letom
·
#3211
0
Glasov
Razveljavi
Hej Naomi, opazil sem, da bo funkcija uporabila "Sheet #", če vrednost ne ustreza pravilom poimenovanja v Excelu. Poskušal sem uporabiti imena podjetij, ki so pogosto kršila vsaj eno od teh pravil. Začel sem ustvarjati nov stolpec, ki je bil "varna" različica imena podjetja in to vedenje je izginilo. Uradna Microsoftova pravila

  • Bodi prazen.
  • Vsebuje več kot 31 znakov.
  • Vsebuje katerega od naslednjih znakov: / \ ? * : [ ]
  • Začnejo se ali končajo z apostrofom ('), vendar jih je mogoče uporabiti med besedilom ali številkami v imenu.
  • Imenujte se "Zgodovina". To je rezervirana beseda, ki jo Excel uporablja interno.


Na primer, to ime računa je predolgo: IBM (International Business Machines). To je standardna shema poimenovanja za naše stranke. Skrajšano ime z razširjenimi informacijami v oklepajih. V našem primeru smo ustvarili nov (skrit) stolpec za 'Account Name Safe'. Čiščenje računa je možno na več načinov. V našem primeru je naslednje naredilo, kar smo potrebovali:

Najlažji način za rešitev je obrezovanje pri 30 znakih
= LEVO (A2,30)
IBM (International Business Machines) postane IBM (International Business M

Kot bolj izpopolnjena rešitev je bilo obrezati, če je bila vidna vejica ali oklepaj
=MIN(30,IFERROR(FIND("(",A2-1,100),IFERROR(FIND(",",A2)-1,100))
IBM (International Business Machines) postane IBM
  • Stran:
  • 1
Za to objavo še ni odgovorov.