By khourymoe@gmail.com v nedeljo, 26. julija 2020
Objavljeno v Zavihek Office
odgovori 0
všeč mi je 1
Ogledov 2.9K
Glasov 0
[sup]
Zavihek Barve.jpg


Zdravo,

Zgornja slika je tako, kot mislim, da bi morale izgledati barve zavihka.

Obstaja veliko težav s trenutnimi barvami s OfficeTab.

Prvič, mnoge barve se ne mešajo dobro z barvo pisave. Na primer, če izberem temno rdečo, je črna barva pisave komaj vidna. To popolnoma nima smisla.

Drugič, barve so razpršene in nimajo enotne teme.

Tretjič, ko izberete delovni zvezek, potem ko mu date barvo, je težko ugotoviti, kateri delovni zvezek je izbran, ker samo pisava postane krepka, v nasprotju s tem, da ozadje prav tako spreminja barve.

Zato bi bil moj predlog za vse prihodnje izdaje, da ustvarite 8 odtenkov in jih nato razdelite v dva niza, enega počrnjenega in enega pobelega. S to konfiguracijo lahko uporabnik izbere vse svetle barve za ozadje zavihkov in ko je zavihek aktiven, obrne barve tako, da postane enak odtenek, vendar s temnim ozadjem. In obratno, lahko imate neaktivne zavihke s temnim ozadjem in aktivni zavihek s svetlim ozadjem. To je morda bolj primerno za temno barvo Excelove teme.

V obeh primerih bo barva pisave črna, če je ozadje svetlo, in bela, ko je ozadje temno.

Za odtenke sive barve lahko dodate svetlo in temno sivo.

In seveda mora biti aktivni list napisan krepko.

Upoštevajte, da za prave barve ne morete ustvariti 8 odtenkov in nato enakomerno spremeniti njihovo črnino in belino, saj barve po naravi niso enotne. Torej je potrebno nekaj poigravanja.

Tudi, če težava z barvami, ki se razlikujejo od enega zaslona do drugega, ustvarja neenakomerne barve, zakaj ne bi vstavili barvnega kolesa za pisavo in ozadje, da lahko uporabnik izbere, kar želi. To se bo tudi izšlo.

Kljub temu je meni barvna konfiguracija, ki sem jo predstavil, zelo smiselna. Vaša trenutna barvna konfiguracija nima nobenega smisla, saj nimam pojma, kako je bila sprejeta njena izvedba. Opravičujem se, ker sem odkrit.

Za zaključek upam, da boste sprejeli moj predlog in ga upoštevali, saj bi bilo v vašem interesu, da naredite spremembo.

Hvala.

Moe.
[/sup]
Ogled celotne objave