Ponedeljek, 16 maj 2022
  12 odgovori
  7.8 tisoč obiskov
0
Glasov
Razveljavi
Pozdravljeni kdorkoli
Uporabiti moram funkcijo min razen nič v dodatnem formatu in označiti vrednost, vendar ne morem:(
Prosim, pomagajte mi rešiti mojo težavo.
Hvala.
Zdravo,

Prosimo, glejte članek, da najdete svoj odgovor: https://www.extendoffice.com/documents/excel/4033-excel-exclude-zero-from-min.html

O zahtevi - "izpostavi vrednost", katero vrednost želite izpostaviti?

Amanda
1 letom
·
#2721
0
Glasov
Razveljavi
Živjo, draga Amanda
Tanks, ker ste prebrali mojo prošnjo in najlepša hvala za vaš prijazen odgovor
Imam tabelo z več kot 5000 vrsticami podatkov ...
V tej tabeli ima vsakih 7 do 11 vrstic eno številko, ki je združila celice v stolpcu A!
Vsak del s številko 1 vrstice vsebuje podatke več prodajalcev o enem artiklu, ki ima vsak svojo ceno in kar potrebujem je, da je moj datum v vsakem razdelku razvrščen po nižji ceni katerega koli prodajalca na vrhu vrstice😊
Kot vidite, imam 2 zahtevi:
1: razvrščanje podatkov v vsakem delu mojih podatkov v njihovem razdelku po najnižji ceni,
2: označite najnižjo ceno v prvi vrstici
Včeraj sem sicer rešil drugo prošnjo, za prvo pa nisem našel odgovora.
Hvaležen vam bom, če boste rešili moj problem :)
Žal nisem mogel naložiti slike svoje mize :(
Zdravo,

Hvala za sliko, pomaga! Vendar ne razumemo jezika na sliki.

Torej, ali bi lahko poudarili, ali je vsak razdelek, ki ste ga omenili, obsegi:
P12:U12; P19:U19; ...
OR
P12:P18; P19:P25; ...
1 letom
·
#2732
0
Glasov
Razveljavi
Živjo in še enkrat najlepša hvala za vašo pozornost, draga Amanda.
Prvič, jezik, ki sem ga uporabil v tej tabeli, je FARCES.
Poleg vašega drugega vprašanja,
Če razumem, kaj mislite, želim razvrstiti vse podatke v obsegu D12:AH18 na podlagi najmanjše vrednosti v celici Q12:Q18, ki mora biti na vrhu vrstice v razdelku št. 1 in tako naprej enako v drugih razdelkih kot je št. 2 do razdelka št. 712 in tudi potrebujem po tej razvrstitvi, ko je najmanjše število celic Q prikazano na vrhu razdelka vrstice, je prikazano z rumeno barvo v ozadju tudi ime prodajalca v celici "I" je prikazano enako rumeno ozadje.
Upam, da sem pravilno razložil svoj namen in zahtevo.:)
Tudi, če je potrebno, mi povej, naj objavim več slik.
Vnaprej hvala za vaš odgovor.

Želim razvrstiti vse podatke v obsegu D12:AH18 na podlagi najmanjše vrednosti v celici Q12:Q18, ki mora priti na vrh vrstice v razdelku št. 1 in tako naprej enako v drugih razdelkih, kot je št. 2 do razdelka št. 712 in tudi potrebujem po tej sorti, ko je najmanjše število celic Q prikazano na vrhu vrstice, je prikazano z rumeno barvo v ozadju, tudi ime prodajalca v celici "I" je pokazalo isto rumeno ozadje.

Torej za razdelek 1 želite vrstico 12-18 razvrstiti na podlagi vrednosti v Q12:Q18 od najmanjše do največje;
za oddelek 2, ....

in najmanjše število celic Q in ime prodajalca v celici "I" so v isti vrsti. Sem prav razumel?
1 letom
·
#2734
0
Glasov
Razveljavi
Živjo draga Amanda :)
Čisto prav :):)
Zdravo,

Pripravili smo kodo VBA, ki vam bo pomagala razvrščati vrstice po razdelkih, glejte spodaj:
Sub ExtendOffice_Sort()
Dim xExtendRg, xOfficeSRgC As Range
Dim xRg As Range
Dim xRangeAddress As String
Dim xNum, xCSNum, xCENum, xRSNum, xRSNum2, xRENum As Integer
Dim xRCount As Integer
Dim xBol, xBolWS As Boolean
Dim xStr1, xStr2 As String
Dim xWSh As Worksheet
Dim xSortColumn As Integer
On Error Resume Next
Set xExtendRg = Application.InputBox("Please select the range with data to be sorted:", "ExtendOffice - Kutools for Excel", , , , , , 8)
If xExtendRg Is Nothing Then Exit Sub
Set xOfficeSRgC = Application.InputBox("Please select the column with values to be sorted from smallest to largest:", "ExtendOffice - Kutools for Excel", , , , , , 8)
If xOfficeSRgC Is Nothing Then Exit Sub
xNum = Application.InputBox("Please enter a number of rows to be sorted in a section:", "ExtendOffice - Kutools for Excel", , , , , , 1)

Set xRg = xExtendRg

Set xWSh = xRg.Worksheet

xWSh.Activate
xSortColumn = xOfficeSRgC.Column
xRCount = xRg.Rows.Count
xCSNum = xRg.Column
xCENum = xCSNum + xRg.Columns.Count - 1
xRSNum = xRg.Row
xRENum = xRSNum + xRCount - 1
xRSNum2 = xRSNum
xRSNum = (xRSNum + xNum) - 1
xBol = True
xBolWS = Application.ScreenUpdating
Application.ScreenUpdating = False
Do While xBol
xStr1 = xWSh.Cells(xRSNum2, xCSNum).Address & ":" & xWSh.Cells(xRSNum, xCENum).Address
xStr2 = xWSh.Cells(xRSNum2, xSortColumn).Address & ":" & xWSh.Cells(xRSNum, xSortColumn).Address
'Debug.Print xStr1 & " - " & xStr2

xWSh.Sort.SortFields.Clear
xWSh.Sort.SortFields.Add Key:=Range(xStr2) _
, SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlAscending, DataOption:=xlSortNormal
With xWSh.Sort
.SetRange Range(xStr1)
.Header = xlGuess
.MatchCase = False
.Orientation = xlTopToBottom
.SortMethod = xlPinYin
.Apply
End With
xWSh.Sort.SortFields.Clear

If (xRSNum + xNum) >= xRENum Then
If xRSNum = xRENum Then
xBol = False
Else
xRSNum2 = xRSNum + 1
xRSNum = xRENum
End If
Else
xRSNum2 = xRSNum + 1
xRSNum = (xRSNum + xNum)
End If
Loop

Application.ScreenUpdating = xBolWS

End Sub

In žal je, da zgornja koda ne poudarja najmanjšega števila celic Q in imena prodajalca v celici "I", saj smo bili pred kratkim zaposleni z delom na naših izdelkih.
Upam da razumeš. :)

Amanda
1 letom
·
#2743
0
Glasov
Razveljavi
Zdravo še enkrat draga Amanda :)
Hvala.:)
Preizkusil sem vašo kodo in seveda deluje dobro.
zdaj ga moram zagnati približno 712-krat na svoji tabeli in vsakič izbrati del podatkov :D
Upam, da bom prejel več kode za čimprejšnjo izpolnitev naslednje zahteve.
Še enkrat hvala in srečno.

zdaj ga moram zagnati približno 712-krat na svoji tabeli in vsakič izbrati del podatkov :D

Ni vam ga treba zagnati 712-krat.

Ko se prikaže pogovorno okno z napisom
"Prosim, izberite obseg s podatki, ki jih želite razvrstiti" > samo izberete vse podatke, ki jih je treba razvrstiti, v razdelkih 1 do 712.
"Prosimo, izberite stolpec z vrednostmi, ki jih želite razvrstiti od najmanjše do največje" > Izberite stolpec Q v vašem primeru.
"Vnesite število vrstic, ki jih želite razvrstiti v razdelek:" > Vnesite "7" v vašem primeru :)
1 letom
·
#2745
0
Glasov
Razveljavi
V REDU. in kaj če imajo nekateri odseki več ali manj kot 7 vrstic podatkov?!;) ;)
Živjo, draga Amanda
Tanks, ker ste prebrali mojo prošnjo in najlepša hvala za vaš prijazen odgovor
Imam tabelo z več kot 5000 vrsticami podatkov ...
V tej tabeli ima vsakih 7 do 11 vrstic eno številko, ki je združila celice v stolpcu A!
Vsak del s številko 1 vrstice vsebuje podatke več prodajalcev o enem artiklu, ki ima vsak svojo ceno in kar potrebujem je, da je moj datum v vsakem razdelku razvrščen po nižji ceni katerega koli prodajalca na vrhu vrstice😊
Kot vidite, imam 2 zahtevi:
1: razvrščanje podatkov v vsakem delu mojih podatkov v njihovem razdelku po najnižji ceni,
2: označite najnižjo ceno v prvi vrstici
Včeraj sem sicer rešil drugo prošnjo, za prvo pa nisem našel odgovora.
Hvaležen vam bom, če boste rešili moj problem :)
Žal nisem mogel naložiti slike svoje mize :(


Mislil sem, da je ves vaš odsek enako število vrstic :o
Če ne, potem....
  • Stran:
  • 1
Za to objavo še ni odgovorov.