By DAVHOUL62 v sredo, 18. maja 2022
Objavljeno v Excel
odgovori 1
všeč mi je 0
Ogledov 4.8K
Glasov 0
Zdravo vsi!

Ker je to moja 1. objava, se vam zahvaljujem, da ste jo upoštevali, sploh če je bil odgovor že objavljen.

Tukaj je moj cilj:
Začenši z dolgega seznama držav (l_country), želim dovoliti polavtomatski vnos (vrne vrednosti s spustnega seznama, ki se začne s prvimi napisanimi črkami), hkrati pa omogočiti izbiro več vrednosti (ki si bodo sledile z ",").

Trenutno me navdihuje koda VBA, ki mi omogoča večkratno izbiro (in to zelo dobro deluje).
Po drugi strani pa samo za spustni seznam z eno izbiro znam uporabljati funkcije OFFSET, MATCH, COUNTA, COUNTIF, ki mi omogočajo polavtomatski vnos (z uporabo preverjanja podatkov).

Moje vprašanje je: kako združiti ti dve poizvedbi? da bi lahko naredili več izbiro s polavtomatskim vnosom podatkov. Izključujem možnost uporabniških obrazcev (seznam držav je predolg za preverjanje).

Upam, da bom na tem forumu našel nekaj ljudi, ki morda že imajo odgovor ali vsaj znanje za rešitev.
(Po potrebi lahko posredujem svoj skript VBA).


Vnaprej hvala vsem.



David.
Hi David,

Da bi olajšali stvari, ali lahko priložite datoteko s tistimi formulami, ki ste jih že omenili?
In prosimo, posredujte kodo VBA, ki vam omogoča večkratno izbiro (in to zelo dobro deluje) sem.

In Kutools za Excel ima funkcijo, ki vam pomaga ustvariti spustni seznam, ki ga je mogoče iskati (polavtomatski vnos), z lahkoto preverite članek tukaj: https://www.extendoffice.com/product/kutools-for-excel/excel-searchable-drop-down-list.html
(Če ste naročnik Kutools for Excel, lahko funkcijo uporabite neposredno. Če ne, vam omogoča brezplačen prenos in uporabo 30 dni brez omejitev )

Amanda
·
1 letom
·
0 Likes
·
0 Glasovi
·
0 Komentarji
·
Ogled celotne objave