Sreda, avgust 28 2019
  1 odgovori
  6 tisoč obiskov
0
Glasov
Razveljavi
Ali je mogoče to funkcijo izvajati navpično namesto vodoravno? Imam seznam podatkov, ki je v vrsti, in moram uporabiti funkcijo iskanja, da poiščem ustrezne podatke in vrnem te vrednosti v navpičnem seznamu, ne vodoravnem, kot je prikazano na spodnji povezavi.POVEZAVA KYTOOLS

 
Pred 4 leti
·
#2007
0
Glasov
Razveljavi
Če vas prav razumem, za vračanje vrednosti uporabljate VLOOKUP-e, vendar obstajajo primeri, ko se vaša iskalna vrednost pojavi več kot 1 in želite, da vrne vse primerke namesto samo prvega.
=INDEX($B$28:$B$20014,AGGREGATE(15,3,(($F$27:$F$20014=$C$1)/($F$27:$F$20014=$C$1)*ROW($F$27:$F$20014))-ROW($F$27), ROWS($J$5:$J5)))
Poskušal bom razložiti po najboljših močeh. Tudi jaz sem želel formulo za iskanje, ki bi vrnila vse primerke te iskalne vrednosti, ker bi lahko imel do 10-15 enake iskalne vrednosti v svojem nizu podatkov. Nisem strokovnjak za to, kaj vse pomeni, vendar mi uspe doseči, da te zapletene formule delujejo, zato bom poskušal pomagati po svojih najboljših močeh.
=INDEX($B$28:$B$20014
To je stolpec, iz katerega bo formula vrnila vrednost. Moj delovni list uporablja to formulo v stolpcih AE. V vsakem stolpcu spremenim ta stolpec formule v poljuben, ki ga potrebujem, vrnjen iz mojega nabora podatkov.
, AGREGAT(15,3
Tukaj res ne bom znal razlagati zakaj. 15 in 3 sta parametra Excela, ki ju lahko spremenite, začnite to vnašati in excel vam bo pokazal spustni seznam možnih izbir, morda ti dve številki nista tisto, kar potrebujete, vendar je na izbiro veliko.
,(($F$27:$F$20014=$C$1)/($F$27:$F$20014=$C$1)*ROW($F$27:$F$20014))
$F$27:$F$20014 je kraj, kjer se nahajajo moji podatki. Natančneje, stolpec F je kraj, kjer se bo nahajala moja iskalna vrednost. $C$1 je moja iskalna celica. Karkoli vnesem v to celico, bo moja formula poiskala to vrednost v F27:F20014 (to vključuje glave, ki so po mojem mnenju obvezne)
-VRSTICE($F$27), VRSTICE($J$5:$J5)))
Del -ROW($F$27) odstrani to vrstico (glavno vrstico) iz vrnjenih rezultatov (mislim?) in zadnji del se sklicuje na prazen stolpec, v katerem ni popolnoma nič, verjamem, da je ta del formule tisto, kar omogoča da vrne več rezultatov, upoštevajte, da za zadnji $J5 ni absolutne vrednosti, zato se formula lahko še naprej širi na več vrstic.

Upajmo, da je to koristno za vas ali koga drugega.
  • Stran:
  • 1
Za to objavo še ni odgovorov.